Реклама

Як грамотно позбавитися старого автомобільного акумулятора

Земной экстрим - Авто/мото

50 231e0

Стартерне джерело живлення – це витратний матеріал, який не може завжди служити під капотом машини.

У міру її експлуатації батарея щороку втрачає частину своєї ємності. Якщо не просто викинути здати акб Київ на переробку в спеціалізований магазин, можна отримати додаткову знижку на нове джерело харчування. Старий повністю зношений акумулятор буде сировиною для виготовлення нових батарей.

Які батареї приймають на перероблювання

Фактично, для сировини підходить будь-яка свинцево-кислотна батарея, незалежно від зовнішнього вигляду та реального показника ємності. Навіть якщо внутрішні пластини будуть покриті товстим шаром сульфітації, магазин забере несправний стартерний АКБ, щоб позбавити потенційної небезпеки водія. Старі батареї в жодному разі не можна зберігати в гаражних умовах, тим більше викидати разом з побутовими відходами. Приймають корпус батарей з наступними дефектами:

  1. Повністю заправлені акумуляторною кислотою та залишковим зарядом.
  2. Лежалі, зі слідами тривалого зберігання у будь-яких умовах.
  3. Без рідкої кислоти, що випарувалася у процесі зберігання.
  4. З фізичними ушкодженнями, тріщинами на полімерному корпусі.
  5. Акумулятори легкових та вантажних автомобілів.

Якщо у вас є кілька джерел живлення від одного або різних виробників, знижка буде сумуватися. Привезти та здати можна будь-яку кількість джерел живлення на свинцевій основі, призначені для роботи під капотом легкової машини, мікроавтобуса, вантажівки чи сільськогосподарської техніки.

Коли варто міняти АКБ?

Питання, яке досить складно відповісти однозначно. Загальною рекомендацією, яку можна почути від фахівців, буде період, коли акумулятор починає важко запускати двигун автомобіля вранці. Це особливо добре помітно через 3-5 років від початку експлуатації з настанням перших холодів в осінній період. Але варто звертати й на інші, не менш важливі аспекти:

  • неприпустима робота батареї з будь-якими фізичними ушкодженнями;
  • на свинцевих пластинах з'явився стійкий сірий наліт сульфітації;
  • штучна зарядка допомагає розв’язати проблему з пуском на кілька днів;
  • внутрішнє коротке замикання однієї із банок із пластинами.

Не варто намагатися відремонтувати свинцеву батарею із сірчаною кислотою всередині. Це небезпечно для здоров'я і не дасть очікуваного результату для водія. Заміна АКБ повністю відновить нормальну роботу стартера. Водій може розраховувати на впевнений пуск бензинового чи дизельного авто у зимовий та літній період експлуатації.

top